مقام روس: برجام به نفع کل جامعه جهانی است

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا، “میحائیل اولیالنوف” در واکنش به توئیت ریچارد گلدبرگ مشاور ارشد در بنیاد آمریکایی و ضد ایرانی دفاع از دمکراسی‌ها در توئیتر نوشت: متاسفانه برخی نمی‌توانند این را درک کنند که برجام هم در راستای منع گسترش تسلیحات هسته ای و هم به نفع آمریکا، ایران، کشورهای عرب حوزه خلیج فارس، اسرائیل و کل جامعه جهانی است.
این خبر در تاریخ 29 بهمن 1399 منتشر شده است.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا، “میحائیل اولیالنوف” در واکنش به توئیت ریچارد گلدبرگ مشاور ارشد در بنیاد آمریکایی و ضد ایرانی دفاع از دمکراسی‌ها در توئیتر نوشت: متاسفانه برخی نمی‌توانند این را درک کنند که برجام هم در راستای منع گسترش تسلیحات هسته ای و هم به نفع آمریکا، ایران، کشورهای عرب حوزه خلیج فارس، اسرائیل و کل جامعه جهانی است.

این مقام روس در ادامه این توییت عنوان کرد: اگر از منظر منافع شخصی و خودخواهانه به این مسئله نگاه کنیم، من روسیه را در مکان آخر قرار می دهم.

پیش از این گلدبرگ طی توئیتی مدعی شده بود که ورود روسیه برای میانجی گری در بازگشت ایران و آمریکا به توافق هسته‌ای به نفع منافع روسیه است نه آمریکا.

نماینده روسیه در سازمان های بین المللی در وین 2 روز پیش نیز در واکنش به تهدید اخیر آمریکا مبنی بر تحریم شرکت های این کشور در صورت همکاری تسلیحاتی با ایران ، در توئیتی خطاب به مقام های آمریکایی نوشت: آیا واقعا فکر می کنید که روسیه به تصمیم های آمریکا اهمیت می دهد؟

اولیانوف در این توئیت با اشاره به امکان تحریم شرکت های روسی یا چینی از سوی آمریکا در صورت همکاری تسلیحاتی با ایران نوشت: من فکر می کنم که همه تحریم های ممکن آمریکا در مورد بخش دفاعی ما (روسیه) وضع شده است.

وی افزود: آیا واقعا فکر می کنید که ما مواظب و نگران تحریم های آمریکا خواهیم بود؟ سیاست ما بطور کامل باتوجه به عوامل دیگر و نه تهدیدها از سوی شما (آمریکا) اجرا خواهد شد.

آژانس بین المللی انرژی اتمی روز گذشته، دریافت نامه با موضوع توقف اجرای اقدامات داوطلبانه تهران تحت برجام که کاظم غریب آبادی سفیر و نماینده دائم ایران نزد سازمان های بین المللی در وین از ارسال آن به مدیر کل آژانس خبر داده بود را تایید کرد.

آژانس بین المللی انرژی اتمی در بیانیه ای اعلام کرد: ایران روز ۱۵ فوریه (۲۷ بهمن) به آژانس اطلاع داد که این کشور اجرای اقدامات شفاف داوطلبانه تحت برجام را در تاریخ ۲۳ فوریه (۵ اسفند) از جمله پروتکل الحاقی را متوقف می کند.

سفیر و نماینده دائم ایران نزد سازمان های بین الملل پیشتر از تحویل این نامه در عصر روز دوشنبه گذشته به مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی خبر داد.

‌غریب آبادی اعلام کرد: این اقدام در اجرای قانون مصوب مجلس شورای اسلامی برای لغو تحریم ها و صیانت از منافع ملت ایران و در راستای حقوق مصرح جمهوری اسلامی ایران تحت بندهای ۲۶ و ۳۶ برجام و به علت عدم پایبندی طرف های مقابل به تعهدات خود در جهت رفع تحریم های غیرقانونی، صورت گرفته است.

این خبر در تاریخ 29 بهمن 1399 منتشر شده است.

حیدر محسنی راد

چارلی چاپلین: شما تنها زمانی به قدرت نیاز دارید که قصد انجام کار مضری را داشته باشید،در غیر این صورت عشق برای انجام هر کاری کافیست. زندگی شادی داشته باشید.