اعلام آمادگی روسیه برای تقویت همکاری‌ها با عراق در مبارزه علیه تروریسم

سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه تاکید کرد،‌ کشورش تلاش اخیر برای ترور نخست وزیر عراق را محکوم کرده و معتقد است هدف این کار تضعیف ثبات و امنیت ملی عراق بوده است و از نیروهای سیاسی عراق خواست که خویشتنداری نشان دهند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه در بیانیه‌ای انتشار یافته از سوی این وزارتخانه تصریح داشت:‌ ما قاطعانه این حمله تروریستی گستاخانه را که هدفش تضعیف امنیت و ثبات در کشور دوست ما،‌ عراق بوده محکوم می کنیم. ما آمادگی خود را برای تقویت همکاری عملی با شرکای عراقی در مبارزه علیه تروریسم تایید می‌کنیم.

این دیپلمات روس خواستار تقویت تلاش‌های هماهنگ بین‌المللی برای مبارزه با تروریسم شد.

زاخارووا ادامه داد: در این دوره دشوار برای عراق، ما از نیروهای سیاسی پیشرو در این کشور می‌خواهیم که خویشتن داری نشان داده و به دنبال راه‌حل‌های قابل قبول برای دو طرف برای مشکلات سیاسی داخلی باشند.

سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه ابراز امیدواری کرد که عراق به زودی بر سر تشکیل دولت جدیدی برخوردار از حمایت احزاب سیاسی و گروه‌های قومی کلیدی به توافق برسد.

حیدر محسنی راد

چارلی چاپلین: شما تنها زمانی به قدرت نیاز دارید که قصد انجام کار مضری را داشته باشید،در غیر این صورت عشق برای انجام هر کاری کافیست. زندگی شادی داشته باشید.