کرملین از رایزنی تلفنی پوتین با رئیس سیا خبر داد

دیمیتری پسکوف، سخنگوی دولت روسیه اعلام کرد ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری این کشور و رئیس سیا (سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا)، در تماسی تلفنی، روابط آمریکا و روسیه و مناقشات منطقه‌ای را بررسی کردند.
وی همچنین اعلام کرد، تدارکات برای نشست روسای‌جمهوری روسیه و جمهوری آذربایجان و نخست وزیر ارمنستان در حال انجام است، اما هنوز توافقی در مورد تاریخ آن حاصل نشده است.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، دیمیتری پسکوف، سخنگوی دولت روسیه اعلام کرد ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری این کشور و رئیس سیا (سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا)، در تماسی تلفنی، روابط آمریکا و روسیه و مناقشات منطقه‌ای را بررسی کردند.

در هفته گذشته نیز شبکه خبری سی.ان.ان گزارش داد که ویلیام برنز، رییس سیا به مسکو سفر کرد تا به روسیه، در مورد فعالیت‌های نظامی‌اش در نزدیکی مرز با اوکراین “هشدار” دهد.

سخنگوی کرملین به خبرنگاران گفت: بله، چنین گفت‌وگویی تلفنی انجام شد و در آن روابط دوجانبه و وضعیت بحرانی در عملکرد دیپلماتیک مورد بحث قرار گرفته و تبادل نظر در مورد مناقشات منطقه‌ای صورت پذیرفت.

پسکوف همچنین اعلام کرد، تدارکات برای نشست روسای‌جمهوری روسیه و جمهوری آذربایجان و نخست وزیر ارمنستان در حال انجام است، اما هنوز توافقی در مورد تاریخ آن حاصل نشده است.

وی گفت: در مورد کنفرانس ویدیویی پوتین، الهام علی‌اف و پاشینیان، روسای جمهور و نخست وزیر کشورهای مذکور، ما تأیید می‌کنیم که مقدمات در حال انجام است، اما می‌خواهیم یادآور شویم که توافق و درک دقیقی درباره زمان برگزاری آن وجود ندارد.

حیدر محسنی راد

چارلی چاپلین: شما تنها زمانی به قدرت نیاز دارید که قصد انجام کار مضری را داشته باشید،در غیر این صورت عشق برای انجام هر کاری کافیست. زندگی شادی داشته باشید.