روسیه در نشست برجام از لغو تحریم‌ها علیه ایران حمایت خواهد کرد

سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه روز جمعه اظهار داشت که مسکو در نشست درباره توافق هسته‌ای ایران در ۲۹ نوامبر از اجرای کامل توافق‌های سال ۲۰۱۵ و لغو تحریم‌ها علیه تهران دفاع خواهد کرد.

بیشتر بخوانید

تفاهم ایران و سوریه برای از سرگیری سفر زائران

ایران و سوریه برای از سرگیری سفر بین دو کشور در کوتاهترین زمان تفاهم کردند. در مرحله نخست قرار است ۱۰۰هزار نفر زائر از ایران به سوریه سفر کنند.
محمد رامی مارتینی، وزیر سیاحه و گردشگری سوریه نیز گفت: سوریه خواهان برقراری هرچه سریع‌تر این سفرها است، ولی با توجه به شرایط کرونا و ضرورت رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی تفاهم شد در کمترین زمان، ورود کاروان‌های زیارتی از ایران شروع شود.

بیشتر بخوانید

واکنش روسیه به دیدار مقامات ایران و انگلیس

اولیانوف نوشت: برای همتایان ایرانی و انگلیسی آرزوی موفقیت دارم. لطفا فراموش نکنید که در خصوص برجام، همه ما در یک قایق نشسته‌ایم. تمام مشکلات دیگر در درجه دوم اهمیت قرار دارند.

بیشتر بخوانید

عربستان از آمادگی برای ادامه مذاکرات با ایران خبر داد

فیصل بن فرحان، وزیر خارجه عربستان سعودی در زمینه مذاکره با ایران گفت: “تاکنون چهار دور مذاکره با ایران برگزار کردیم. گفت‌وگوها صمیمانه است. ما همچنان امیدواریم که این مذاکرات پیشرفت ملموسی ایجاد کنند،

بیشتر بخوانید

ولادیمیر پوتین: روسیه طرفدار همکاری بدون تبعیض همه کشورها است

رئیس جمهور روسیه در اجلاس گروه بیست اعلام کرد که روسیه طرفدار همکاری بدون تبعیض همه کشورها است.

بیشتر بخوانید

اطلاعات ملی ایالات متحده آمریکا ساخته شدن ویروس کرونا به عنوان سلاح میکربی را رد کرد

این مطلب در گزارشی که 29 اکتبر در وب سایت دفتر مدیر اطلاعات ملی ایالات متحده آمریکا منتشر شد، بیان شده است.
در این گزارش آمده است:”در سال های آینده، منبع SARS-CoV-2 در طبیعت یافته خواهد شد. ما معتقدیم این ویروس به عنوان یک سلاح بیولوژیکی طراحی نشده است.”

بیشتر بخوانید

نبنزیا نماینده روسیه در سازمان ملل: جامعه جهانی علاقمند به ثبات در افغانستان است.

واسیلی نبنزیا، نماینده دائم روسیه در سازمان ملل گفت: فدراسیون روسیه می خواهد ببیند که طالبان چگونه به تعهدات خود عمل خواهند کرد، امروز همه علاقه‌مند به ایجاد ثبات در وضعیت در این کشور هستند.

بیشتر بخوانید