نبنزیا نماینده روسیه در سازمان ملل: جامعه جهانی علاقمند به ثبات در افغانستان است.

واسیلی نبنزیا، نماینده دائم روسیه در سازمان ملل گفت: فدراسیون روسیه می خواهد ببیند که طالبان چگونه به تعهدات خود عمل خواهند کرد، امروز همه علاقه‌مند به ایجاد ثبات در وضعیت در این کشور هستند.

بیشتر بخوانید

تاکید اشرف غنی به طالبان: از عراق، یمن و سوریه درس عبرت بگیرید

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه ینی شفق، اشرف غنی، رئیس جمهوری افغانستان در جریان سخنرانی در ولایت خوست واقع در شرق این کشور و پس از مراسم گشایش پنجمین فرودگاه بین‌المللی افغانستان با هزینه ۲۰ میلیون دلار، گفت: چرا به جای آنکه فردا سر میز مذاکرات بنشینید، ‌همین امروز اینکار را نمی‌کنید؟ باید از عراق، سوریه، لیبی، یمن، لبنان و الجزایر درس عبرت بگیرید.

بیشتر بخوانید

مسکو: آمادگی میزبانی نشست صلح افغانستان را داریم

به گزارش ایرنا، زاخارووا روز پنجشنبه در نشست خبری هفتگی در وزارت امور خارجه روسیه گفت: ما امکان برگزاری نشست بین افغانی در مسکو در آینده را رد نمی کنیم و در صورت اعلام نیاز و اگر طرف های افغانی علاقه مند به برگزاری مذاکرات صلح باشند، ما برای میزبانی این گفت و گوها آماده هستیم.
این خبر در تاریخ 30 بهمن 1399 منتشر شده است.

بیشتر بخوانید

ایران حمله به کاروان مأموران سازمان ملل در افغانستان را محکوم کرد

به گزارش پنجشنبه شب ایرنا از سایت وزارت امورخارجه، خطیب زاده با ابراز همدردی و تسلیت به خانواده قربانیان اظهار داشت: متاسفانه گسترش خشونت ها در افغانستان به مرحله بسیار خطرناکی رسیده است و اگر جامعه جهانی ، کشورهای منطقه و تمام نیروهای مسئول در افعانستان به این مهم توجه نکنند، بیم‌ آن می رود که این کشور شاهد خشونت‌های فزاینده و شرایط امنیتی وخیم‌تری باشد.

بیشتر بخوانید

افغانستان: تهران با کابل درباره سفر هیات طالبان هماهنگی کرده بود

به گزارش ایرنا، وزارت خارجه افغانستان امروز سه شنبه در اطلاعیه ای پس از سفر هیات طالبان به تهران و انتشار خبر آن در رسانه های افغانستان اعلام کرد که هدف از هماهنگی تهران و کابل از سفر هیات طالبان به تهران این است که جمهوری اسلامی ایران افزون بر شرح دیدگاه های خود، طالبان را در جریان اجماع منطقه‌ای در خصوص تامین آتش‌بس فوری و دستیابی به توافق جامع قرار دهد.
این خبر در تاریخ 7 بهمن 1399 منتشر شده است.

بیشتر بخوانید

آیا نهادهای ناظر افغانستان قادر به مبارزه با فساد هستند؟

نهادهای حاکم در افغانستان در حالی برای مقابله با فساد پنهان در لایه‌های مختلف حکومت تلاش می‌کنند که این دولت با توجه به دشمنان داخلی و خارجی پس از سال ها جنگ و خشونت به دنبال حاکمیت صلح و آرامش است اما به نظر می رسد دستیابی به آن با سختی فراوان همراه است.

بیشتر بخوانید