کرملین: نشست سه‌جانبه با ارمنستان و جمهوری آذربایجان ضروری است

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین در گفت‌وگو با خبرنگاران گفت: البته که چنین گفت‌وگوها و تماس‌هایی ضروری خواهد بود اما از طرفی توافق و آمادگی هر سه کشور نیز مهم است.
دیمیتری پسکوف اظهار کرد: جنگ و درگیری اخیر در مرز مسئله‌ای جدی تلقی می‌شود؛ اما به لطف تلاش‌ها و میانجی‌گری‌های روسیه، می‌توان گفت که این تنش‌ها و درگیری‌ها مهار شده است. روسیه همچنان به نقش خود در میانجی‌گری بین ارمنستان و جمهوری آذربایجان ادامه خواهد داد.

بیشتر بخوانید

کرملین از رایزنی تلفنی پوتین با رئیس سیا خبر داد

دیمیتری پسکوف، سخنگوی دولت روسیه اعلام کرد ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری این کشور و رئیس سیا (سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا)، در تماسی تلفنی، روابط آمریکا و روسیه و مناقشات منطقه‌ای را بررسی کردند.
وی همچنین اعلام کرد، تدارکات برای نشست روسای‌جمهوری روسیه و جمهوری آذربایجان و نخست وزیر ارمنستان در حال انجام است، اما هنوز توافقی در مورد تاریخ آن حاصل نشده است.

بیشتر بخوانید

دیمیتری پسکوف:روابط سطح بالا با آمریکا ضروری است

دیمیتری پسکوف، سخنگوی دولت روسیه گفت: ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه متأسفانه (در این نشست) صحبت نخواهد کرد، زیرا گلاسکو امکان مشارکت از طریق ویدئو کنفرانس را فراهم نیاورده است.
پسکوف همچنین با مهم دانستن گفت‌وگوهای اخیر سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه و جو بایدن، ریاست‌جمهوری آمریکا، گفت که دو کشور متفق‌القول هستند که حفظ ارتباطات در سطوح بالا، ضروری است.
ما موافقیم که ارتباطات سطح بالا هم از منظر ارتباطات دوجانبه دو کشور و هم از نظر گفت‌وگوهایمان در مورد “جغرافیای وسیع‌تر” اهمیت دارد.

بیشتر بخوانید

مسکو نگران تحولات افغانستان است

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین به خبرنگاران گفت: وضعیت در افغانستان به شدت هشدارآمیز است. وضعیت افغانستان مایه نگرانی شدید ماست و ما مرتبا تماس‌هایی با شرکایمان در سازمان پیمان امنیت جمعی و کشورهای هم‌مرز با افغانستان داریم. طبیعتا، ما تحولات آنجا را زیر نظر داریم. تاکنون، ما فقط اخبار ناراحت‌کننده دریافت کرده‌ایم.

بیشتر بخوانید

کرملین:کشورهایی که گفتگوی مستقیم با سوریه را از سر بگیرند زمینه‌های بیشتری برای مشارکت فعال در فرآیند حل و فصل وضعیت در این کشور خواهند داشت

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین به خبرنگاران گفت: روسیه همواره معتقد است که کشورهای عربی و کشورهای غربی باید به تدریج دست از سیاستشان در منزوی سازی سوریه برداشته و به جای آن گفتگو با سوریه را از سربگیرند.
این خبر در تاریخ 26 اسفند 1399 منتشر شده است.

بیشتر بخوانید

پسکوف در واکنش به دادن واکسن به سوریه: مسکو همیشه از دمشق حمایت می‌کند

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، دمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین بدون ارائه جزئیات بیشتر گفت: روسیه به سوریه کمک می‌کند و به کمک‌های خود به این کشور عربی ادامه خواهد داد.
این خبر در تاریخ 4 اسفند 1399 منتشر شده است.

بیشتر بخوانید

کرملین: مسکو به دنبال راه‌هایی برای ارتقای روابط با اتحادیه اروپا به‌رغم اختلافات است

سخنگوی کرملین (چهارشنبه 22 بهمن 1399) با اشاره به صحبت های جوزپ بورل درباره لزوم گفت‌وگو تاکید کرد، مسکو به دنبال راه‌هایی برای عادی‌سازی روابط با اتحادیه اروپاست چرا که باور دارد مذاکره به‌رغم اختلافات موجود، ضرورت دارد.
این خبر در تاریخ 22 بهمن 1399 منتشر شده است.

بیشتر بخوانید

کرملین: سخنان لاوروف مبنی بر قطع روابط با اروپا تحریف شده است

به گزارش ایرنا پسکوف روز جمعه به رسانه های روسی گفت: فقط بخشی از سخنان لاوروف را از متن اصلی جدا کرده بودند و در واقع روسیه خواهان توسعه روابط با اتحادیه اروپا است.
این خبر در تاریخ 24 بهمن 1399 منتشر شده است.

بیشتر بخوانید

کرملین: مسکو علاقه‌مند به احیای روابط با بروکسل است

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین گفت: روسیه به احیای روابطش با بروکسل علاقه مند بوده و هست. ما به واقع به دنبال این مساله هستیم و نخستین کسانی نبودیم که چنین روابطی را مخدوش کرده‌ایم. کشورها باید روی علاقه‌مندی‌های یکدیگر حساب کنند. ما بر ضرورت ایجاد روابط دو جانبه تاکید داریم و به شدت مخالف مداخله در منافع یکدیگر هستیم.
این خبر در تاریخ 20 بهمن 1399 منتشر شده است.

بیشتر بخوانید

دیمیتری پسکوف: پتانسیل روابط بین روسیه و اتحادیه اروپا بی‌دلیل نادیده گرفته می‌شود

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین به روسیا ۱TV گفت: آنها این پتانسیل را به صورت کامل و بدون دلیل به سطل زباله انداخته‌اند. منظورم پتانسیل روابط بین روسیه و اتحادیه اروپاست و یکسری چالش‌های زیادی که با آنها روبرو هستیم، ضرورت ایجاد گفتگو را نشان می‌دهد.
این خبر در تاریخ 12 بهمن 1399 منتشر شده است.

بیشتر بخوانید

دیمیتری پسکوف: ادغام دونباس در دستور کار مسکو نیست

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، مارگاریتا سیمونیان، سردبیر این آژانس خبری گفته بود که “مامان روسیه” باید “دونباس را به خانه برگرداند.” خبرنگاران از دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین خواستند تا به این اظهارنظر واکنش نشان دهد و سوالاتی نیز درباره شرایط روسیه درباره ادغام جمهوری‌های جدا شده پرسیده شد.
این خبر در تاریخ 10 بهمن 1399 منتشر شده است.

بیشتر بخوانید