اعلام آمادگی روسیه برای تقویت همکاری‌ها با عراق در مبارزه علیه تروریسم

سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه تاکید کرد،‌ کشورش تلاش اخیر برای ترور نخست وزیر عراق را محکوم کرده و معتقد است هدف این کار تضعیف ثبات و امنیت ملی عراق بوده است و از نیروهای سیاسی عراق خواست که خویشتنداری نشان دهند.

بیشتر بخوانید

عمارحکیم: تلاش برای ترور نخست وزیر دستاوردهای عراق را به خطر می‌اندازد

در بیانیه حکیم آمده است که این اقدام می‌تواند به بحرانی شدن مواضع و به خطر افتادن اقتدار دولت و آسیب دیدن وجهه عراق در برابر افکار عمومی جهان بینجامد.
بیانیه تاکید کرده است که هدف قرار دادن عالی‌ترین مقام اجرایی کشور تحولی پرمخاطره است که اگر از جانب عقلا مدیریت نشود به حوادث خطرناک‌تری خواهد انجامید و همه دستاوردهای امنیتی، سیاسی و اقتصادی کشور را با خطر مواجه خواهد کرد.

بیشتر بخوانید

دفتر آیت‌الله سیستانی: مرجعیت طرف هیچ بحثی برای تشکیل دولت بعدی نیست

دفتر مرجعیت عالیقدر عراق با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که مرجعیت در هیچ یک از نشست‌ها یا گفت‌وگوها درباره تشکیل ائتلاف‌های سیاسی و دولت آتی دخالت نمی‎کند.
این خبر در تاریخ ۱۱ آبان ۱۴۰۰ منتشر شده است.

بیشتر بخوانید

مقتدی صدر درباره «فتنه‌ طایفه‌ای» در دیالی هشدار داد

به دنبال حمله هفته پیش داعش به یک روستای شیعه‌نشین استان دیالی و شهادت ۱۱ غیرنظامی، رهبر جریان صدر عراق درباره دامن زدن به «فتنه طایفه‌ای» در این استان که در شرق عراق قرار دارد، هشدار داد.
این خبر در تاریخ ۱۱ آبان ۱۴۰۰ منتشر شده است.

بیشتر بخوانید

الحشد الشعبی برای پرکردن حفره های امنیتی عراق اعلام آمادگی کرد

به گزارش ایرنا، در بیانیه هیات الحشد الشعبی آمده است: در پی جنایت تروریستی در الرشاد بخش المقدادیه استان دیالی عراق فرماندهی الحشد الشعبی آمادگی کامل خود را برای حرکت به سوی هر منطقه ای اعلام می کند که شاهد خلاء امنیتی باشد.

بیشتر بخوانید

توضیح حشد شعبی درباره حمله به پایگاه آمریکایی‌ها در دیرالزور

به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه خبری شفق نیوز، قصی الانباری، از رهبران حشد شعبی عراق گفت: اخبار منتشر شده درباره حمله نیروهایی از حشد شعبی به پایگاه آمریکا در حومه دیرالزور سوریه به هیچ وجه صحت ندارد و شایعه است. حشد شعبی هیچ گونه اقدام نظامی خارج از خاک عراق انجام نمی‌دهد.

بیشتر بخوانید

عمار حکیم: دیدار پاپ و آیت ‌الله سیستانی روابط ادیان را تقویت می کند

به گزارش ایرنا، سید عمار حکیم در بیانیه خود با بیان اینکه “با شور و شعف منتظر سفر تاریخی پاپ فرانسیس به عراق هستیم”، تصریح کرد: امیدواریم این سفر منجر به تحکیم پایه های صلح، محبت و همبستگی در عراق شود.
این خبر در تاریخ 4 اسفند 1399 منتشر شده است.

بیشتر بخوانید

سازمان ملل حمله موشکی به اربیل را محکوم کرد

به گزارش ایسنا، به نقل از الحره، جنین هنیس پلاسخارت، نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در عراق خاطرنشان کرد: ما حمله موشکی و مرگبار به اربیل را محکوم می‌کنیم.
این خبر در تاریخ 28 بهمن 1399 منتشر شده است.

بیشتر بخوانید

میخاییل بوگدانف: روسیه از عراق در مبارزه با تروریسم حمایت می کند

به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه خبری بغداد الیوم، دوطرف در این دیدار که در مسکو صورت گرفت، درباره مهمترین مسائل منطقه ای از جمله مسئله فلسطین و وضعیت سوریه و منطقه خلیج فارس بحث و تبادل نظر کردند.
این خبر در تاریخ 17 بهمن 1399 منتشر شده است.

بیشتر بخوانید

پایان دادن به حضور نیروهای آمریکا بهترین واکنش به ترور شهیدسلیمانی است

به گزارش ایرنا به نقل از اداره‌کل اطلاع‌رسانی و امور سخنگویی وزارت امور خارجه، در دیدار «محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه با «فواد حسین» وزیر امور خارجه عراق که در راس هیاتی به تهران سفر کرده است، آخرین تحولات روابط دوجانبه و موضوعات منطقه‌ای و بین‌المللی مورد گفت‌وگو و تبادل نظر قرار گرفت.
این خبر در تاریخ 15 بهمن 1399 منتشر شده است.

بیشتر بخوانید

تاکید رئیس جمهوری عراق بر ادامه فشار بر تروریست‌ها

به گزارش ایرنا، در بیانیه دفتر «برهم صالح» رئیس جمهوری عراق آمده است: «قاسم الاعرجی» مشاور امنیت ملی عراق امروز با رئیس جمهوری این کشور در کاخ السلام در بغداد دیدار کرد.
این خبر در تاریخ 12 بهمن 1399 منتشر شده است.

بیشتر بخوانید