مسکو از باکو و ایروان خواست که حدود مرزی خود را سریع مشخص کنند

به گزارش ایرنا از مسکو «ماریا زاخارووا» عصر روز چهارشنبه در نشستی خبری افزود: روسیه با ارمنستان و جمهوری آذربایجان در تماس است تا اوضاع را به مسیر صلح آمیز بازگرداند.
وی گفت: «ما از هر دو طرف می‌خواهیم خویشتن‌داری نشان دهند، از حوادث جدید جلوگیری کنند و همه اختلافات را منحصراً از طریق ابزارهای سیاسی و دیپلماتیک حل کنند».

بیشتر بخوانید

اعلام آمادگی روسیه برای تقویت همکاری‌ها با عراق در مبارزه علیه تروریسم

سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه تاکید کرد،‌ کشورش تلاش اخیر برای ترور نخست وزیر عراق را محکوم کرده و معتقد است هدف این کار تضعیف ثبات و امنیت ملی عراق بوده است و از نیروهای سیاسی عراق خواست که خویشتنداری نشان دهند.

بیشتر بخوانید

روسیه بر مالکیت شبه جزیره کریمه تاکید کرد

به گزارش ایرنا، زاخارووا در بیانیه ای که روز سه شنبه در حساب کاربری وزارت خارجه روسیه در فیس بوک منتشر شد، به برنامه اعلام شده ازسوی دولت اوکراین اشاره و خاطرنشان کرد که دیمیتری کولیبا وزیر خارجه اوکراین به سه ستونی اشاره کرد که به گفته وی سیاست برای بازگرداندن کریمه به اوکراین بر آن استوار شده است.
این خبر در تاریخ 26 اسفند 1399 منتشر شده است.

بیشتر بخوانید

روسیه از توافق ایران و آژانس انرژی اتمی استقبال کرد

به گزارش ایرنا، زاخارووا روز دوشنبه در بیانیه ای که در پایگاه اینترنتی وزارت خارجه روسیه منتشر شد، نوشت: روز ۲۱ فوریه در جریان دیدار رافائل گروسی مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی به ایران توافق های اصولی مهمی به دست آمده است.
این خبر در تاریخ 4 اسفند 1399 منتشر شده است.

بیشتر بخوانید

مسکو: آمادگی میزبانی نشست صلح افغانستان را داریم

به گزارش ایرنا، زاخارووا روز پنجشنبه در نشست خبری هفتگی در وزارت امور خارجه روسیه گفت: ما امکان برگزاری نشست بین افغانی در مسکو در آینده را رد نمی کنیم و در صورت اعلام نیاز و اگر طرف های افغانی علاقه مند به برگزاری مذاکرات صلح باشند، ما برای میزبانی این گفت و گوها آماده هستیم.
این خبر در تاریخ 30 بهمن 1399 منتشر شده است.

بیشتر بخوانید

زاخارووا در پاسخ به انتقاد مشاور بایدن،به مقام‌های خارجی توصیه کرد تا به قوانین بین‌المللی احترام گذاشته و بر امور و مسائل داخلی خود تمرکز کنند

سخنگوی وزارت خارجه روسیه در واکنش به اظهارات درباره بازداشت ناوالنی از سوی مشاور امنیت ملی بایدن، به مقام‌های خارجی توصیه کرد تا به قوانین بین‌المللی احترام گذاشته و بر امور و مسائل داخلی خود تمرکز کنند.

بیشتر بخوانید

سخنگوی وزارت خارجه روسیه: ایران پیشگام مبارزه با تروریسم است

خانم زاخارووا روز شنبه در گفت و گوی مکتوب با ایرنا افزود: نه تنها هیچ گونه اطلاعاتی دال بر ارتباط احتمالی تهران با این گروه (القاعده) وجود ندارد بلکه ایران خود کشوری صادق و جدی در امر مبارزه با تروریسم است.

بیشتر بخوانید

مسکو، اتهامات آمریکا را “بی اساس” خواند

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، اخیرا، آندره‌آ کالان، سخنگوی روس زبان وزارت خارجه آمریکا در توئیتی نگرانی خود را درباره آنچه که “سرکوب رسانه‌های مستقل در روسیه” نامیده بود، ابزار داشت.

بیشتر بخوانید

واکنش سخنگوی وزارت خارجه روسیه به اغتشاشات آمریکا

به گزارش ایسنا به نقل از اسپوتنیک، ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه، در پست فیس بوکی خود از رئیس سابق دفتر مسکو در سی.ان.ان جیل داگرتی، پستی به اشتراک گذاشت که “اکنون ایالات متحده قادر نخواهد بود به جهانیان بگوید که آنها نمونه هایی از دموکراسی هستند.”

بیشتر بخوانید