نماینده سازمان ملل: وخامت اوضاع در یمن نگران کننده است

هانس گروندبرگ نگرانی خود را نسبت به وخامت اوضاع در یمن، از جمله تشدید جنگ، فروپاشی نهادهای دولتی، تاثیر درگیری بر اقتصاد و کاهش خدمات اساسی ابراز کرد.
در بیانیه فرستاده ویژه سازمان ملل متحد در امور یمن آمده است: زمان آن فرا رسیده است که در خصوص اولویت های سیاسی، اقتصادی و امنیتی فوری و بلندمدت که در خدمت منافع یمنی هاست، به پیشرفت هایی دستیابیم.

بیشتر بخوانید

درخواست سازمان ملل برای تسهیل ورود کمک‌های بشردوستانه به یمن

سازمان ملل خواستار عدم مانع تراشی در مسیر ورود کمک‌های بشردوستانه به یمن شد.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، دفتر هماهنگی امور بشر دوستانه سازمان ملل “اوچا” با انتشار پیامی در صفحه اختصاصی خود در توییتر از تمامی طرف‌های درگیر در یمن خواست که اجازه ورود کمک‌های بشردوستانه به یمن را بدهند و در این زمینه مانع‌تراشی نکنند تا این کمک‌ها به دست نیازمندان آن در یمن برسد.

بیشتر بخوانید

صنعا: منتظر اقدام عملی آمریکا در توقف دخالت خارجی در یمن هستیم

به گزارش (دوشنبه) ایرنا، «محمد علی الحوثی» عضو ارشد شورای عالی سیاسی یمن در صفحه توییتر خود به اظهارات «آنتونی بلینکن» وزیر خارجه آمریکا درباره افزایش تلاش‌های دیپلماتیک آمریکا برای پایان دادن به جنگ یمن واکنش نشان داد و گفت که «ما منتظر اقدام عملی بلینکن هستیم».
این خبر در تاریخ 25 اسفند 1399 منتشر شده است.

بیشتر بخوانید

سخنگوی انصارالله: محاصره را بردارید و حملات را متوقف کنید تا صلح برقرار شود

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت شبکه المسیره، محمد عبدالسلام، سخنگوی انصارالله یمن و رئیس هیئت ملی مذاکره کننده یمن اشاره کرد: عملیات نظامی ارتش یمن تا زمانی که متجاوزان حملات را متوقف کنند و محاصره را بردارند، ادامه خواهد داشت.
این خبر در تاریخ 25 بهمن 1399 منتشر شده است.

بیشتر بخوانید

بایدن انصارالله یمن را از فهرست سازمان های تروریستی خارج می‌کند

به گزارش ایرنا، یک مقام وزارت خارجه آمریکا در بیانیه‌ای که توسط واشنگتن پست منتشر شد اعلام کرد، ما به طور رسمی هدف وزیر خارجه (آنتونی بلینکن) را از لغو این تحریم‌ها به کنگره اطلاع داده‌ایم.
این خبر در تاریخ 18 بهمن 1399 منتشر شده است.

بیشتر بخوانید

مهم‌تر از توقف فروش سلاح به ریاض، پایان دادن به حمله و لغو محاصره است

به گزارش ایرنا، الرفیق که مشاور حقوقی وزارت حقوق بشر دولت نجات ملی یمن نیز هست، به شبکه خبری “المسیره” گفت: اقدام ایتالیا گامی مثبت اما دیرهنگام است و از تمام کشورهای حامی ائتلاف متجاوز می‌خواهیم که فروش سلاح خود به این ائتلاف را متوقف کنند.
این خبر در تاریخ 11 بهمن 1399 منتشر شده است.

بیشتر بخوانید

معترضان جنگ یمن مقابل سفارت عربستان در واشنگتن تجمع کردند

به گزارش ایرنا به نقل از المیادین، معترضان خواستار توقف جنگ، پایان یافتن محاصره و رسیدن فوری کمک‌های بشردوستانه به یمن شدند.
این خبر در تاریخ 7 بهمن 1399 منتشر شده است.

بیشتر بخوانید

سخنگوی نیروهای مسلح یمن حمله نظامی به ریاض را رد کرد

به گزارش ایرنا به نقل از شبکه المسیره یمن، سرتیپ « یحیی سریع » در توئیتی نوشت: نیروهای مسلح یمن طی ۲۴ ساعت گذشته هیچگونه عملیات تهاجمی علیه کشورهای متجاوز انجام نداده‌اند و ما هر عملیاتی را که انجام دهیم با عزت و افتخار اعلام می‌کنیم.
این خبر در تاریخ ۴ بهمن ۱۳۹۹ منتشر شده است.

بیشتر بخوانید

آمریکا قرار گرفتن انصارالله یمن در فهرست تروریستی را بازنگری می‌کند

به گزارش ایرنا به نقل از رویترز، یک سخنگوی این وزارتخانه بامداد شنبه گفت که دولت جدید آمریکا قصد دارد هر چه زودتر این بازنگری را به نتیجه رسانده و درباره آن تصمیم گیری کند.
این خبر در تاریخ ۴ بهمن ۱۳۹۹ منتشر شده است.

بیشتر بخوانید

سازمان ملل با تروریست خواندن انصارالله یمن مخالفت کرد

به گزارش ایرنا، مارک لوکاک روز شنبه در صفحه توئیتری خود نوشت: درست نیست که بگوییم یمنی‌ها گرسنه می‌مانند ؛ آنها از گرسنگی می‌میرند.
وی تاکید کرد: تعیین حوثی‌ها به عنوان یک سازمان تروریستی خارجی توسط ایالات متحده وضعیت را بدتر خواهد کرد.
معاون دبیرکل سازمان ملل متحد در امور انسان‌دوستانه و کمک‌های اضطراری تصریح کرد: این (تصمیم) باید تغییر یابد.

بیشتر بخوانید

انصارالله: از مذاکرات صلح با عربستان صرف نظر نخواهیم کرد

به گزارش ایسنا، سخنگوی ارشد انصارالله در مصاحبه با رویترز گفت که جنبش انصارالله یمن بر پایندی خود نسبت به مذاکرات صلح با سازمان ملل و عربستان با وجود طرح‌های آمریکا جهت درج نام این جنبش در فهرست “سازمان‌های تروریستی” تاکید دارد.

بیشتر بخوانید